XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 VI 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
2. W środę o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu na godz. 19.15 do Nazaretu zaprasza Parafialny Klub Filmowy na film pt; „ The Chosen” (Wybrani). To już 4 sezon tego serialu opowiadającego o życiu Jezusa i apostołów. Serial nakręcony jest ciekawie i pobudza do refleksji. Serdecznie zapraszamy. (sezon 4 odcinek 1 i 2 „Obietnice”, „Wyznanie”
4. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
5. W sobotę wyrusza piesza pielgrzymka parafialna na Jasną Górę. Msza św. o godz. 7.00, a po niej wyjazd do Mirowa na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Pielgrzymów polecamy waszej modlitwie. Informujemy, że można również pojechać autokarem do Częstochowy w dniu 25 czerwca (we wtorek), by dołączyć do pielgrzymów i razem uczestniczyć we mszy świętej w kaplicy Jasnogórskiej o godz. 11.00 Zapisy na autokar tylko w zakrystii !
6. Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do opiekunów prośby na piśmie, aby ich dzieci mogły uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej.
7. W okresie wakacyjnym nie będzie okazji do spowiedzi świętej przed wieczorną mszą świętą niedzielną. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu.
8 . Zapraszamy na weekendowy wyjazd rodzinny rekolekcyjno – rekreacyjny do Brennej w dniach 27-29.09.2024. W ramach wyjazdu proponujemy spotkania modlitewne z codzienną Eucharystię, jak i spacery po górach i wspólny odpoczynek w czasie gier i zabaw. Na zgłoszenia czekamy do 21. 06 br. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na naszej stronie internetowej i na FB. Kontakt do organizatorów umieszczony jest z tyłu kościoła na stoliku z prasą.
9. Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Rekrutacja rozpocznie się 3 czerwca w południe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na plakatach i stronie internetowej Wydziału.
10. Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej.
11 Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.