UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 V 2023 r.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach w Piekarach Śląskich. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na zakup opału na nowy sezon grzewczy, a przed kościołem po mszach świętych odbędzie się zbiórka na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 16.30, a od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8.30 i 18.30.
W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
W sobotę od godz. 9.00 miesięczny obchód chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W tym dniu łączmy się w modlitwie z naszą młodzieżą biorącą udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy i uczestnikami Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” w Krakowie – Łagiewnikach.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. W tym dniu odbędzie się w katedrze pielgrzymka dzieci wczesno – i pierwszokomunijnych. Program pielgrzymki podajemy na stronie internetowej parafii.
Zapraszamy od 24 czerwca do 27 czerwca na trzydziestą, jubileuszową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, której trasa przebiega pięknym szlakami jury Krakowsko – Częstochowskiej Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (do nabycia w zakrystii).