XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 VII 2024 r.

1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła, w czasie której obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach. Nieszpory o godz. 16.30.
2. We wtorek na godz. 19.15 do Nazaretu zaprasza Parafialny Klub Filmowy na film pt; „ Powstaniec 1863”. To film o legendarnym księdzu Stanisławie Brzósce- polskim duchownym i generale z czasów powstania styczniowego. Superprodukcja z doborową obsadą. Fabuła filmu opowiada o najdłuższym w naszej historii zrywie niepodległościowym.
3. W środę i w piątek o godz.18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na budowę kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Piotrowicach.
Po mszach o godzinie 11.00 i 12.30 udzielać będziemy błogosławieństwa dla kierowców i pojazdów z okazji rozpoczynającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa.
5. W związku z czasem urlopów informujemy, że w niedzielę przed wieczorną Mszą świętą nie będzie okazji do spowiedzi świętej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w tygodniu pół godziny przed Eucharystią.
6. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych.
7. Wszystkie osoby związane z Parafią porozumieniem o wolontariacie proszone są o zapoznanie się z pełnym tekstem Standardów Ochrony Dzieci w Duszpasterstwie Parafialnym i o podpisanie stosownego oświadczenia. Dokumenty są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Serdecznie dziękujemy za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej.
9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.