II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2024 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po mszach św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu, modlitwą osobistą i wspólnotową, której będzie sprzyjał udział w nabożeństwach pasyjnych:
- w niedzielę o 16:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
- w piątek Droga Krzyżowa: o 17:45 dla dorosłych i młodzieży

W czasie nabożeństw pasyjnych modlimy się za zmarłych zalecanych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie i składanie w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że trwa w naszej parafii „Dzieło Pokutne” w intencji pokoju na świecie (każdego dnia jedna z osób z naszej parafii podejmuje ścisły post o chlebie i wodzie oraz modlitwę w tejże intencji). Zapisy w zakrystii.
3. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty „Na Skale”.
4. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie w kościele rodziców kandydatów do bierzmowania. O tej samej porze w Nazarecie spotkanie zespołu charytatywnego.
5. W czwartek msza św. wieczorna w pierwszej intencji za Stowarzyszenie Faustinum, a w drugiej w modlitwie polecać będziemy ks. Krzysztofa Kregla z okazji Jego kolejnej rocznicy urodzin
6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca.
7. W piątek msza szkolna o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.30. Msza młodzieżowa o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.
8. W naszej parafii od piątku do niedzieli gościć będziemy S. Małgorzatę Cur ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która w czasie mszy świętych i nabożeństw przybliży nam postać Służebnicy Bożej S. Dulcissimy Hoffmann. Siostra Małgorzata przedstawi nam świadectwo świętości śląskiej kandydatki na ołtarze.
9. W sobotę obchód chorych parafian od godz. 9.15. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
10. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Archidiecezję, a po mszach świętych przed kościołem zespół charytatywny przyjmować będzie ofiary na paczki wielkanocne dla potrzebujących w naszej parafii.
11. Przypominam o kościołach stacyjnych w Katowicach. Plan kościołów wyznaczonych w poszczególne dni Wielkiego Postu (bez niedziel i Wielkiego Tygodnia) podajemy w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
12. Wielkopostne rekolekcja naszej parafii odbędą się od 16 do 20 marca br. Poprowadzi je ks. dr Bartłomiej Kuźnik, wykładowca homiletyki na Wydziale Teologicznym UŚ. Plan rekolekcji podajemy na stronie internetowej i w gablotkach.
13. Informujemy, że w sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
14. Bardzo dziękujemy Wam za materialne wsparcie naszej wspólnoty parafialnej. Jesteśmy wdzięczni za Waszą życzliwość i serdeczność. Przypominamy, że konto bankowe naszej parafii znajduje się na stronie internetowej, jak i w „Wiadomościach Parafialnych”.
15. Zachęcamy do lektury prasy religijnej: Gościa Niedzielnego.
8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33". Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.