OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
III NIEDZIELA ADWENTU 14 XII 2014 r.

1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości "Gaudete". Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem dzieci z Grupy Dziecięcej rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie wykonane i malowane ozdoby świąteczne. Datki w ten sposób zebrane pragniemy przeznaczyć na działalność charytatywną w naszej parafii.  Zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo adwentowe.

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie w rodzinach naszych.

3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na "Roraty" – w poniedziałek , wtorek i środę o godz. 18.30, w czwartek rano o godz. 6.30, a w piątek o godz. 17.00, w piątek również o godz. 18.30 Msza święta roratnia dla młodzieży i dorosłych.

4. W środę 17 grudnia swoje urodziny obchodzić będzie Ojciec święty - Papież Franciszek, ogarnijmy Piotra naszych czasów naszą pamięcią w modlitwie.

5. Z racji rozpoczętego właśnie roku poświęconego św. Teresie z Ávila w środę po Mszy świętej roratniej, będzie możliwość uczczenia jej relikwii w naszym kościele.

6. W czwartek o godz. 8.00 zapraszamy na Adorację prowadzoną przez Wspólnotę Krwi Chrystusa, a o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie.
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w czwartek: kl. II - o godz. 18.00, kl. III - o godz. 19.15 w Nazarecie.

7. Świąteczny obchód chorych i starszych wiekiem parafian odbędzie się w przyszłą sobotę 20 grudnia od godz. 9.00. Zapisy przyjmowane są do dziś w zakrystii.

8. W przyszłą sobotę odbędzie się ostatnia kolęda w okresie Adwentu, druga część odwiedzin duszpasterskich po Świętach Bożego Narodzenia - od soboty 27 grudnia. Plan kolędy – z korektą - można znaleźć w „Wiadomościach Parafialnych”, gablotkach i na stronie internetowej.

Plan odwiedzin duszpasterskich

9. W sobotę o godz. 17.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

10. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy błogosławić wigilijne opłatki. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i Nazaretu.

11. Dzisiaj zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do Nazaretu, gdzie można kupić przede wszystkim świąteczne wypieki domowej roboty oraz opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom "Caritas" oraz kolędowe świece jubileuszowe z logo naszej parafii, a także kartki świąteczne, książki, kalendarze i elementy dekoracyjne.
W ramach Kiermaszu o godz. 11.45 odbędzie się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez: Ks. Arcybiskupa Seniora Damiana – obrazy, Prezydenta Katowic p. Marcina Krupę - album z utworami Wojciecha Kilara (2 płyty CD + płyta analogowa + album ze zdjęciami) z życzeniami pana Prezydenta oraz naszego proboszcza ks. Zenona i ks. dr Krzysztofa – wspaniałe bombki na choinkę z własnoręcznymi podpisami. Zapraszamy do czynnego udziału.

12. Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania przed świętami Bożego Narodzenia:
- w najbliższym tygodniu i w przyszłą niedzielę pół godziny przed każdą Mszą świętą.
- w poniedziałek (22 grudnia) od 16.00 do 18.30
- we wtorek (23 grudnia) od 16.00 do 18.30
- w Wigilię (24 grudnia) od godz. 8.00 do 14.00
W parafii pw. NSPJ i św. Jana Bosko w piątek 19 grudnia od godz. 19.00 do 22.00 – „Noc konfesjonałów”. Szczegóły na plakatach w gablotce.

13. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in.: o nowym cudzie nad Wisłą, czyli niezwykły wywiad z tymi, którzy uratowali zmarzniętego Adasia oraz trzecia część adwentowego cyklu ze św. Teresą z Ávila.