OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14.IX.2014 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na parafię, na spłatę raty za prace remontowe przy probostwie. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
- w poniedziałek - Wspomnienie MB Bolesnej
- we wtorek - Wspomnienie śś. męczenników Korneliusza i Cypriana
- w czwartek - Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży
- w sobotę - Wspomnienie śś. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang i towarzyszy

3. W dniach od 14 do 20 września trwa w Kościele w Polsce IV Tydzień Wychowania, chcemy w tym czasie w naszych modlitwach pamiętać szczególnie o dzieciach, młodzieży oraz wychowawcach i nauczycielach.

4. W czwartek o godz. 8.00 zapraszamy na Adorację Wspólnoty Krwi Chrystusa. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - klasy II i III Gimnazjum odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

5. Nasz nowy wikariusz - ks. Jacek Michalski - będzie w sobotę świętował kolejną rocznicę swoich urodzin. Zapraszamy Parafian na Mszę Świętą w Jego intencji o godz. 18.30. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą i życzliwością.

6. W przyszłą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Także w niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla mają swoje spotkanie Dzieci Maryi.

7. Parafialna pielgrzymka do krakowskich Łagiewnik odbędzie się w sobotę 27 września opłata za przejazd - 25 zł. Wyjazd o godz. 7.45 sprzed kościoła. W ramach naszego dekanatu organizowany jest również wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców do Piekar Śląskich, która odbędzie się w sobotę 4 października; opłata za przejazd - 15 zł. Zapisy na obie pielgrzymki w zakrystii i kancelarii.

8. Witamy w naszej Parafii nowych mieszkańców z Osiedla „Bażantowo – Murapol” i zapraszamy do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki.

9. Zachęcamy do odwiedzenia „Nazaretu” gdzie można nabyć: m.in. Skarbce do I Komunii Świętej, katechizmy oraz wiele ciekawych nowych książek, zwłaszcza dla dzieci

10. "Gość Niedzielny" proponuje artykuły: o ocalonym z nałogu hazardziście oraz cała prawda o wyprawach krzyżowych. Do numeru dołączono audiobook "Dzienniczka św. Faustyny" cz. II .

11. Polecamy nowy numer "Wiosny Kościoła", w którym przeczytamy m.in. o pracy i pasjach Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach oraz o śląskich noblistach. Serdecznie zapraszamy do lektury. Można go nabyć za 1,50 zł.

12. W dniach 16 i 17 października w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego twórcy ubiegłorocznego spektaklu „Franciszek-wezwanie z Asyżu” wystawią megawidowisko „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentalnej Księgi Wyjścia z udziałem 400 wykonawców. Bilety do nabycia w naszej parafii w "Nazarecie".