OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
XXVI NIEDZIELA 28.IX.2014 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
- w poniedziałek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- we wtorek - Wspomnienie św. Hieronima, prez i dK
- w środę - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK
- w czwartek - Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
- w sobotę - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

3. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się katecheza i spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii Świętej.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. W niedzielę nabożeństwa będą się rozpoczynały o godz. 16.15, a w tygodniu o godz. 17.45. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Uczniów klas II zapraszamy w środę na pierwsze nabożeństwo różańcowe w czasie którego zostaną poświęcone Różańce. Harmonogram prowadzenia Różańca przez poszczególne grupy parafialne zamieszczono w „Wiadomościach Parafialnych” i na stronie internetowej parafii.

Plan prowadzenia Nabożeństw Różańcowych

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 8.30 Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek o godz. 8.30 Msza święta w intencji czcicieli NSPJ, a po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź dla dzieci - o godz. 16.00 dla klas III i IV, o godz. 16.30 dla klas V i VI. O godz. 17.00 Msza św. szkolna. Msza święta dla młodzieży studiującej i uczącej się w szkołach średnich oraz gimnazjach od października o godz. 19.45. Od godz. 19.00 okazja do spowiedzi dla nich. W sobotę o godz. 8.30 Msza Święta w intencji matek naszej parafii i oczekujących potomstwa, po Mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

6. W sobotę pragniemy odwiedzić chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną - ich adresy prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób chorych i starszych chętnych do tego aby, dzieci mogły przychodzić do ich domów w październiku na modlitwę różańcową.

7. Pierwsze spotkanie dzieci chcących przystąpić do Wczesnej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 6 października o godz. 17.00 w Nazarecie.

8. Nauczycieli naszej parafii zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Piekar Śląskich w sobotę 4 października. Wyjazd o godz. 8.15 spod kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w szkole.

9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

10. W Nazarecie są do nabycia różańce, również dla dzieci komunijnych oraz znicze. Są również do nabycia bilety na megawidowisko „EXODUS”, które odbędzie się 16 i 17 października w katowickim Spodku.

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o październikowym modlitewnym rabanie w rodzinie, czyli modlitwie za rodziny, zwłaszcza przeżywające kryzysy oraz o mieszkańcach Mariupola, którzy modlą się o pokój. Polecamy także październikowy numer "Małego Gościa Niedzielnego" o Różańcu i nie tylko.

12. W niedzielę 12 października o godz. 18.00 w naszym kościele w ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego - młodzież trzech katowickich liceów pragnie zaprosić na spektakl oparty na dramacie Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".

13. Dyrekcja V LO im. Wł. Broniewskiego w Katowicach - Ochojcu zaprasza absolwentów na obchody 60-lecia szkoły, które odbędą w piątek 3 października 2014. Szczegóły w gablotkach.