OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  20.IV.2014 r.

1. Zapraszamy o 16.30  na uroczyste Nieszpory, kończące Triduum Paschalne.
Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na prace remontowe.

Dzisiejsza Uroczystość rozpoczyna oktawę Wielkanocną i okres Wielkanocny, który potrwa 50 dni - do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Trwa także Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego - dziś i jutro w ramach Nieszporów, a w pozostałe dni o godz. 18.00.

2. Jutro poniedziałek wielkanocny, msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, kolekta będzie przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

3. We wtorek 22 kwietnia odbędzie się tradycyjny Konwent wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Duchowieństwo zgromadzi się w kościele św. Antoniego w Starych Panewnikach o godz. 10.30 na uroczystej Mszy świętej, na którą zapraszamy wiernych. Polecamy wszystkich duszpasterzy naszego dekanatu Waszej modlitwie.

4. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę i spotkanie członków i sympatyków „Faustinum”.

5. Także w czwartek o godz. 20.00 w Nazarecie odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

6. W sobotę o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie papieskie przed kanonizacją
Jana Pawła II i Jana XXIII. Rozpoczniemy tradycyjnie od Eucharystii, w drugiej części czuwania każdy będzie mógł ofiarować różę, jako symbol wdzięczności za dar kanonizacji, oraz zabrać do domu Iskrę Miłosierdzia – zachęcamy do tego i prosimy aby zabrać ze sobą świece.

7. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna, obchodzona jako Święto Miłosierdzia. To także dzień kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Płomień Iskry Miłosierdzia będzie można odpalić i zabrać do domu także w tym dniu po każdej Mszy św. Zachęcamy żeby przy tym świetle spotkać się w rodzinach wieczorem w dniu kanonizacji i wspólnie pomodlić.

Kolekta będzie przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji.

O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia; nie będzie w tym dniu nieszporów o 16.30.

8. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego - służbie liturgicznej, kościelnym, organiście, chórowi, wszystkim którzy angażowali się w liturgię i przygotowali Ciemnicę i Boży Grób w kościele. Dziękujemy również za zaangażowanie w akcje charytatywne – dzieciom ze szkoły podstawowej za zebrane słodycze i tym, którzy pomagali w akcji zbiórki żywności prowadzonej przez „Caritas” w Biedronce.

9. Polecamy bogaty w treści świąteczny numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie, oraz o tysiącach dorosłych ludzi, którzy uwierzyli w Jezusa i przyjmują chrzest.

W zakrystii jest do nabycia nowy numer Małego Gościa z dołączonym plakatem na nabożeństwa majowe, oraz specjalna płyta wydana z okazji kanonizacji Jana Pawła II (w cenie 20 zł).