OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.08.2014

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2. Serdeczne witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka Michalskiego pochodzącego z parafii MB Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowiach. Ks. Jacek będzie pełnił posługę wikariusza w miejsce ks. Tomasza Kocjana, który duszpasterzować będzie w Jastrzębiu-Zdroju. Kapłanom życzymy wielu sił w pracy na nowych placówkach.

3. W poniedziałek o godzinie 19.30 zapraszamy członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym na Mszę rozpoczynającą nowy rok formacyjny.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

5. W pierwszy piątek o 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na pierwszą po wakacjach Mszę św. szkolną, inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów klas pierwszych zapraszamy z tornistrami, które zostaną poświęcone. Po Mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom kl. II przygotowujących się do I Komunii Św. Przed Mszą świętą spowiedź dla dzieci: o godz. 16.00 uczniów klas III i IV, o 16.30 klas V i VI.
Młodzież studiującą i uczącą się w szkołach średnich oraz gimnazjach klasy I-III zapraszamy na Mszę Świętą o 19.30. Od 19.00 okazja do spowiedzi.

6. W sobotę 6 września przeżywać będziemy w naszej Archidiecezji Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Ogarnijmy kapłanów naszą pamięcią w modlitwie.

7. Za tydzień w niedzielę na Mszy o 9.30 podziękujemy Bogu, wraz z działkowcami ROD „OAZA” za tegoroczne plony, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.
W przyszłą niedzielę Ruch Światło-Życie przeżywać będzie swój powakacyjny Dzień Wspólnoty. Rozpoczęcie Mszą świętą w Katedrze Chrystusa Króla o godz. 14.00.

8. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 13 września – zapraszamy auksyliatorów i wszystkich chętnych parafian. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 7.00.

9. Od jutra wznowi swoją działalność nasz dom parafialny „Nazaret”. Czynny będzie od poniedziałku do piątku od 16.30-20.00, a w niedziele po Mszach dopołudniowych. Kawiarenka zaprasza do skorzystania ze swojej oferty.

10. Witamy w naszej Parafii nowych mieszkańców z Osiedla „Bażantowo – Murapol” i zapraszamy do kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki.

11. Polecamy "Gościa Niedzielnego" – w nim artykuły: - Czy wojna może być sprawiedliwa i jakie jest stanowisko Kościoła w tej kwestii; polecamy także dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi, który w czasie II wojny światowej uratował kilka tysięcy Żydów. Dla dzieci "Mały Gość Niedzielny, a w nim. na początek roku szkolnego: "Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania" - ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych w szkole.

12. Punkt Przedszkolny „Jaś i Małgosia” informuje o ostatnich wolnych miejscach dla dzieci w wieku 2,5 do 5 lat. Szczegóły w gablotce.