OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 19 X 2014 r.

1. Dziś rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, a zwłaszcza o pracującym w Papui-Nowej Gwinei - naszym parafianinie ks. Januszu Skotnicznym. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w niedzielę o godz. 16.15, w ciągu tygodnia o godz. 17.45.

Plan prowadzenia Nabożeństw Różańcowych

3. Obchody liturgiczne tygodnia:
- w poniedziałek - Wspomnienie św. Jana Kantego, prez.
- we wtorek - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa
- w środę - Wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.

4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Nazaretu na projekcję II cz. filmu o świętym Ojcu Pio.

5. W środę z okazji wspomnienia św. Jana Pawła II i w duchu wdzięczności za dar kanonizacji zapraszamy na czuwanie papieskie. O godz. 20.00 Msza Święta, po niej Nabożeństwo Papieskie i Apel Jasnogórski. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.

6. W czwartek po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Legionu Maryi do Nazaretu. Msza Św. w intencji Stowarzyszenia „Faustinum” i Wspólnoty Krwi Chrystusa o godz. 18.30, po Eucharystii spotkanie formacyjne.

7. W sobotę 25 października Arcybiskup Senior Damian Zimoń obchodzić będzie 80-tą rocznicę urodzin. Pamiętajmy o czcigodnym Jubilacie w naszych modlitwach.

8. W przyszłą niedzielę 26 października w naszej parafii gościć będziemy ks. Marka Antosza, który wygłosi do nas Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na opał do naszego kościoła.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś zachęcamy do duchowego przygotowania się przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Prosimy, aby czasu spowiedzi nie odkładać na ostatnie minuty przed rozpoczęciem Mszy.
Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się w Różańcu, począwszy od Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy o czytelne zapisywanie. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii.

10. W Nazarecie można nabyć różnego rodzaju dewocjonalia, świece, książki i kartki okolicznościowe. Na groby naszych bliskich można kupić znicze w różnych wielkościach, a także kwiaty i stroiki.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich na pierwszy Marsz Świętych, który odbędzie się w naszej Parafii w czwartek 30 października. W programie: Różaniec, potem Eucharystia, po której wyruszymy na krótką procesję. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, żeby przebrać się za świętych lub błogosławionych Naszych Patronów. Dajmy wspólnie świadectwo, że nie boimy się być świętymi XXI wieku.

12. Proponujemy lekturę nowego Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. – o życiu beatyfikowanego dzisiaj w Rzymie papieża Pawła VI oraz o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z instrukcją do jej odmawiania.