OSIEDLE ODRODZENIA ul. Radockiego 251 40-645 Katowice tel. (32) 206 14 00
XXX NIEDZIELA 26 X 2014 r.

1. Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na opał do naszego kościoła. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe - dziś o 16.15, w dni powszednie o 17.45.

Plan prowadzenia Nabożeństw Różańcowych

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
 - we wtorek - Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 - w czwartek - Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Chrystusa Króla w Katowicach

3. We wtorek o 16.45 zapraszamy na katechezę i spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii Świętej, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.

4. W środę o godz. 19.15 w Nazarecie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W czwartek serdecznie zapraszamy wszystkich na pierwszy "Marsz Świętych". O godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe, potem Eucharystia, po której pragniemy wyruszyć na procesję. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, żeby przebrać się za świętych lub błogosławionych Naszych Patronów. Dajmy wspólnie świadectwo, że nie boimy się być świętymi XXI wieku. Szczegóły na plakatach.

6. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Przypomina także prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy za nami orędują u Boga. Już dziś zachęcamy do duchowego przygotowania się przez Sakrament Pokuty i Pojednania. Okazja do spowiedzi zawsze pół godziny przed Mszą Świętą.

Przypominamy że odpust zupełny można zyskać od południa Uroczystości i przez cały następny tydzień ofiarując go za zmarłych. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Porządek Mszy w naszym kościele jak w niedzielę.
O godz. 16.30. zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych.

Zachęcamy też do włączenia się w modlitwy Kościoła zanoszone za wszystkich zmarłych na naszych cmentarzach. Nabożeństwa te będą odprawiane w następujących godzinach: cmentarz przy ul. Murckowskiej o godz. 14.00, cmentarz w Piotrowicach o godz. 14.00. (od bramy cmentarnej), cmentarz w Panewnikach o godz. 15.00.

7. W dniach od 1 do 8 listopada będziemy modlić się różaniec za zmarłych zalecanych pół godziny przed wieczorną Mszą św. Kartki na których wypisujemy imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zalecki za zmarłych można składać codziennie w zakrystii oraz kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół w tym dniu wspomina wszystkich zmarłych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Niech nasza modlitwa pomoże im w drodze do świętości. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.
O godz. 16.30 uroczyste nabożeństwo modlitewne w intencji wszystkich zmarłych parafian, zwłaszcza tych, którzy zmarli od listopada ubiegłego roku.

9. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. W Nazarecie można nabyć znicze i stroiki na groby oraz wiele innych dewocjonaliów.

11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. co się wydarzyło na Synodzie o Rodzinie.